ورود
ایمیل:
کلمه عبور:
من را بخاطر بسپار:
مقالات تحلیل هفته 8 رقابت های لیگ برتر
تحلیل هفته 8 رقابت های لیگ برتر *

تحلیل هفته 8 رقابت های لیگ برتر

تاریخ: 1392-06-13
تحلیل هفته 8 رقابت های لیگ برتر را نیز بازی به بازی خواهید خواند:

گسترش فولاد-استقلال خوزستان
میشه گفت دو تیم شگفتی ساز هفته قبل با روحیه ای بسیار بالا در تبریز مقابل هم قرار میگیرند. با توجه به عملکرد خیره کننده استقلال خوزستان در خط هافبک و حمله در بازی گذشته والبته دفاع متزلزل این تیم که بارها تا مرز فروپاشی پیش رفته بود و خط حمله بسیار منظم وخوب گسترش در این فصل و وجود استعداد و انگیزه مهرداد بایرامی که پدیده لیگ بوده، میتوان پیش بینی کرد که دو تیم دروازه خود را باز شده خواهند دید. پس دروازه بانان نه چندان مطرح دوتیم گزینه های خوبی نیستند. اما کاربران میتوانند با امید فراوان ازچهره های تاثیر گذاری مانند مهرداد بایرامی، سامان نریمان جهان، ایمان موسوی، ایمان مبعلی، عادل کلاه کج و میلاد میداوودی استفاده کنند.

فجر-داماش
تیم جوان وخوب فجردر هفته قبل نمایش ناامیدکننده ای از خود به نمایش گذاشت. اما در این هفته درخانه مقابل تیم داماش مطمئنا بازی هجومی را در دستور کار خود قرار میدهدتا موقعیتش در جدول از این بدتر نشود. اما تیم داماش هم ثابت کرده که هم خوب گل میخورد و هم خوب گل میزند .پیش بینی میشود که بازی سراسر حمله از دوتیم خواهیم دید. البته دوستان توجه داشته باشندکه مهاجمان دو تیم تا به این جا عملکرد خوبی نداشته اند و به احتمال زیاد گلزنان این بازی می توانند از خط میانی باشند. پس چهره هایی مانندجابر انصاری، سیامک کوهنورد، محمد حیدری، مهدوی والبته یکی دیگر از جوانان آینده دار لیگ یعنی مسعود حسن زاده از بازیکنان خوب این بازی هستند.

نفت تهران مس
دو تیم ناکام در هفته گذشته، در تهران مقابل هم صف آرایی خواهند کرد. در بازی های گذشته تیم مس بسیار ناهماهنگ نشان داده، اما نفت تهران بازی های خوب و هجومی از خود به نمایش گذاشته است. با توجه به شرایط دو تیم در جدول به نظر میرسدکه نفت تهران بازی هجومی را از خود ارائه دهد. پس بازیکنانی مانند رضا نوروزی، مهرداد اولادی، علی قربانی و حسین ابراهیمی درخط حمله این تیم عملکرد خوبی خواهند داشت. اما مس نشان داده که اصلا خوب گل نمیزند، آن هم در خارج از خانه. با این وجود دروازه بان نفت سوشا مکانی و مدافع گلزن این تیم محمد امین حاج محمدی میتوانند امتیاز آور باشند. حتی میتوانید روی احمد آل نعمه حساب ویژه ای باز کنید.

سپاهان-راه آهن
تیم اصفهانی که خود را از مدعیان در این فصل به حساب می آورد از سه بازی گذشته خود تنها 4 امتیاز گرفته و اگر میخواهد در کورس قهرمانی بماند، باید برنده بازی باشد. پس احتمالا از تمام ظرفیت خود برای گلزنی استفاده خواهد کرد. اما راه آهن نیز 4 هفته پیاپی شکست خورده و منصور ابراهیم زاده میداند که نبردن در این بازی شاید به قیمت از دست دادن کارش تمام شود. با این اوصاف دو تیم بازی تهاجمی را از خود به نمایش خواهند گذاشت. شما میتوانید از مهاجمان و هافبک های گلزن دو تیم مانند: محمد غلامی، رادومیر جالوویچ، آرش افشین، احسان جاج صفی و امید ابراهیمی در سپاهان و بهادر عبدی، امین منوچهری و رضا خالقی فر در راه آهن استفاده نمایید.

صبا-تراکتور
تیم صبای قم که در بازی قبل بسیار خوب بازی کرد، این هفته در مقابل تیم پرحاشیه این روزهای فوتبال ایران قرار میگرد. با توجه به بازی های قبلی 2 تیم احتمالا بازی ای کم گل را شاهد خواهیم بود. پس شما میتوانید در این بازی حساس روی مدافعان دوتیم حساب ویژه ای باز کنید. چون هم بازی کم گل خواهد بود و هم نتیجه این گونه بازی ها روی ضربات ایستگاهی مشخص خواهد شد. دوتیم هم بازیکنان سرزن خوبی مانند:محمد نصرتی، کریم انصاری فر، فرشید طالبی و غلامرضا عنایتی دارند.

فولاد-ذوب آهن
تیم موفق فولاد در هفته گذشته خوب نتیجه نگرفت و مطمئنا این هفته برای جبران پا به میدان میگذارد. اما تیم ذوب آهن هم که دو برد متوالی را تجربه کرده، نشان داده به این سادگی به تیمی باج نمیدهد. با این وجود شما میتوانید روی خط حمله فولاد و بازیکنانی مانند: بختیار رحمانی و اسماعیل شریفات حساب بازکنید. ولی به نظر میرسد ذوب آهن در این بازی موفق به گلزنی نشود. پس دروازه بان نامشخص و دفاع فولاد میتوانند گزینه های خوبی باشند. ولی از این نکته نمیتوان گذشت که ذوب آهن یکی از بدترین خط دغاع های لیگ رادارد.

ملوان-سایپا
از سبک بازی دوتیم، احتمالا بازی کم افت و خیزی را در انزلی شاهد باشیم. ولی داشتن جلال رافخایی به عنوان یکی از گزینه های خط حمله انتخاب اشتباهی به نظر نمیرسد. زیرا این مهاجم فرصت طلب نشان داده که در مواقع حساس خیلی خوب گل میزند. البته ناگفته نماند نمیتوان از دفاع بسیار منسجم سایپا به سادگی گذشت، چون تا این جا یکی از بهترین دفاع های لیگ رادارند. با این اوصاف شما میتوانید با توجه به بودجه و سلیقه خود از مدافعان و دروازه بانان دو تیم استفاده کنید.

استقلال-پرسپولیس
شاید نگاه همگان به این بازی مهم باشد ولی من توصیه میکنم شما دوستان به بازی های دیگر نگاه کنید. زیرا کلا پیش بینی دربی ها کار سختی است. اما میتوانید دراین بازی روی چهره های با تجربه تمرکز کنید، شاید در جو حساسیت بازی قرار نگیرند. اما تحلیل بازی: تیم بسیار خوب استقلال که در هفته گذشته باخت بدی رو داشت، این هفته با استرس پا به میدان خواهد گذاشت. همین استرس احتمال گلزنی پرسپولیس را افزایش میدهد. اما با توجه به خط حمله خوب استقلال و وجود چهره بسیار با انگیزه ای به نام محمد قاضی، نیلسون و خط دفاع خوب پرسپولیس روز راحتی را نخواهند داشت. اما باز هم با این وجود شما میتوانید روی مدافعان دو تیم حساب باز کنید، در دربی های گذشته هم بسیاری از مدافعان گل زنی کرده اند. پیش بینی میشود که دوتیم به آب و آتش نزنند و هردو به نباختن راضی باشند.


محمد جواد ترک
مدیر تیم JavadFC1919

*