ورود
ایمیل:
کلمه عبور:
من را بخاطر بسپار:
مقالات تحلیل هفته 7 رقابت های لیگ برتر
تحلیل هفته 7 رقابت های لیگ برتر *

تحلیل هفته 7 رقابت های لیگ برتر

تاریخ: 1392-06-06
باتوجه به بازی های حساس هفته هفتم تصمیم گرفتم که تحلیل هارا بازی به بازی جلو ببرم:

استقلال - استقلال خوزستان
امیر قلعه نوعی سرمربی موفق استقلال بنظر میرسد این هفته کار سختی را در اهواز مقابل تیم با انگیزه عبد الله ویسی دارد. باتوجه به بازی های گذشته هر دوتیم و میهمان بودن استقلال تهران بنظر میرسد مهدی رحمتی گزینه مناسبی برای دروازه تیم شما نباشد، هرچند دروازه بان تیم اسقلال خوزستان نیز اصلا گزینه مناسبی نیست! اما در خط دفاع هم با توجه به پیش بینی پر گل بودن بازی نباید گزینه مناسبی یافت اما از کنار اسم حنیف عمران زاده به سادگی نمیتوان گذشت زیرا کارنامه این مدافع گلزن گویای همه چیز میباشد. در خط میانی ستارگان زیادی در این بازی حضور دارند که شاخص ترین آنها را میتوان جواد نکونام خواند. بازیکنی که در مواقع حساس با ضربات سر ضربات ایستگاهی و حتی پنالتی و شوت از راه دور و پاس گل های فراوان عصای دست کاربران برای کسب امتیاز بوده است. همچنین در این بازی چهره های امتیاز آور دیگری همچون ایمان مبعلی و عادل کلاه کج نیز حضور دارند، اما باتوجه به خط هافبک بسیار قوی استقلال احتمال درخشش آنها کم است. اما مهمترین بخش این بازی مهاجمان این بازی هستند که کاربران میتوانند از آنها استفاده کنند. در تیم استقلال تهران باتوجه به فشردگی مسابقات و حضور تیم در مسایقات آسیایی پیش بینی اینکه کدام مهاجم به عنوان بازیکن اصلی در تیم قرار میگیرد مشکل است، اما امیر قلعه نوعی ثابت کرده اعتقاد خاصی به محمد قاضی دارد. در تیم استقلال خوزستان نیز چهره بسیار با انگیزه میلاد میدادوودی وجود دارد، همچنین مهدی چاهکوتازاده بازیکن تیم استقلال خوزستان نیز عملکرد قابل قبولی ازخود به نمایش گذاشته است.

داماش - سپاهان
باتوجه به اینکه سپاهان در این فصل در خط دفاع در بازی های خارج از خانه عملکرد خوبی نداشته و خط هافبک بسیار قوی سپاهان و بازی های خوب تیم داماش گیلان در داخل خانه بازیکنانی چون احسان حاج صفی، مجتبی جباری، حسین پاپی، مسعود حسن زاده، امین متوسل زاده و مهدوی کاپیتان خوب داماش چهره های تعیین کننده بازی هستند. اما روی مدافعین این بازی حساب زیادی نمیتوان باز کرد. با این حال انتخاب هادی عقیلی به علت حضور موثر در کرنر ها و ضربات ایستگاهی و پنالتی های احتمالی خالی از لطف نیست. همچنین دروازه بان های دو تیم با توجه به موقعیت دو تیم در جدول احتمالا دروازه خود را باز شده خواهند دید.

صبا - فجر
احتمالا با توجه به درخشش عنایتی در هفته های گذشته نگاه بیشتر کاربران به این مهاجم کهنه کار است، که البته نگاه بسیار درستی نیز میباشد. اما نباید از تیم جوان فجر نیز گذشت. در تیم فجر حدس زدن بازیکنان اصلی به غیر از یکی دو بازیکن مثل جابر انصاری کار بسیار مشکلی است اما به نظر من دوستان نباید روی خط دفاع و خط هافبک دوتیم حساب ویژه باز کنند، من بازی پرگلی را برای این دو تیم پیش بینی میکنم.

مس - ملوان
تیم گل نزن و گل نخور مس کرمان در ورزشگاه خود کار سختی دارد، حداقل در خط میانی. تیم مس کرمان در این هفته های اخیر بازی بسته ای از خود به نمایش گذاشته، اما تیم محمود یاوری دیگر نیاز به برد دارد، آنهم در برابر تیم نه چندان هماهنگ ملوان. با توجه به شواهد موجود مدافعان و مهاجمان مس کرمان گزینه های بسیار مناسبی برای تیم شما هستند. مخصوصا ادینهو که شم گلزنی بالایی دارد. اما در درون دروازه مس پیش بینی دروازه بان اصلی کمی مشکل است. همچنین پیش بینی میشود هفته نامناسبی برای جلال رافخایی پیش رو باشد.

راه آهن - گسترش
منصور ابراهیم زاده تیم خوبی را برای این دوره از مسابقات آماده کرده و با توجه به تیم رسول خطیبی که بسیار به سختی شکست میخورد بازی پرگلی پیش بینی میشود. بازیکنان امتیاز آور این بازی عبارتند از
امین منوچهری، بهادر عبدی، رضا خالقی فرد، میلاد نوری و مجتبی شیری از راه آهن و ایمان موسوی، سامان نریمان جهان و مهرداد بایرامی از گسنرش.

ذوب آهن - نفت
تیم نفت تهران باتوجه به بازی بسته در خط میانی که ارائه میدهد و دفاع و دروازه بان پر اشتباه ذوب آهن نگاه به ضدحملات و رضا نوروزی و محمد نزهتی بسته. پس این دو مهاجم نفت بازیکنان مناسبی هستند، همچنین با توجه به میزبانی ذوب آهن دروازه سوشا مکانی بسته نمیماند، پس محسن مسلمان، مهدی رجب زاده و اسماعیل فرهادی نیز بازیکنان مناسبی هستند.

تراکتور سازی - سایپا
تیم تراکتور سازی تبریز با مربیگری مجید جلالی یکی از مدعیان اصلی این فصل است. پس به این سه امتیاز های خانگی نیاز مبرمی دارد. پیش بینی میشود تراکتور سازی بازی سراسر حمله ارائه بدهد و فرصت عرض اندام به سایپا که آمار خوبی هم در گل زدن ندارد نخواهد داد. با این اوصاف مدافعان و دروازه بان تیم سایپا گزینه های مناسبی برای تیم شما نیست. از آن طرف نیز کریم انصاریفرد، علی کریمی و محمد ابراهیمی گزینه های بسیار مناسبی هستند. همچنین تیم تراکتور سازی نشان داده که خوب هم گل نمیخورد پس دروازه بان این تیم حامد لک و مدافعان خوب این تیم گزینه های بسیار مناسبی برای تیم شما میباشند.

پرسپولیس - فولاد
گل سرسبد بازی های هفته در ورزشگاه ازادی بین دو تیم خوب و مدعی این فصل است باتوجه به برگزاری دربی در هفته بعد، مطمئنا تیم پرسپولیس در این بازی تحت تاثیر بازی بعدی خود و بازی های خوب تیم فولاد در هفته های گذشته برای گل نخوردن و نباختن به میدان میآید. تیم فولاد هم بی گدار به آب نمیزند و آن ها نیز با احتیاط بازی را دنبال خواهند کرد. پس دروازه بانان دوتیم به همراه مدافعان آنها گزینه های بسیار مناسبی هستند، اما نمیشود روی مهاجمان در این بازی حسابی باز کرد.


محمد جواد ترک
مدیر تیم JavadFC1919

*