ورود
ایمیل:
کلمه عبور:
من را بخاطر بسپار:
مقالات مربیگری در سه سوت !

مربیگری در سه سوت !

مربیگری در سه سوت ! *
تاریخ: 1390-03-19
در بازی تیم برتر ميتوانيد در ليگ برتر ايران مربي شويد و تيمتان را هدايت كنيد
تینا امینی
هفت صبح

با ورود بازی های چند نفره اینترنتی، بازیکنان دیگر تنها نیستند. آنها می توانند در فضای مجازی طعم بازی دسته جمعی را بچشند. یکی از سرگرمی های مورد علاقه بازيكنان، فوتبال است که در هر شهر و هر مکانی که باشند، می توانند گروهی تشکیل بدهند و در جایگاه ستاره های فوتبال بازی کنند یا اينكه تيمی را مدیریت کنند. مدتي است که این امتیاز برای بازیکنان ایرانی فراهم شده است تا با دوستان و هم زبانان خود و با تیم هایی ایرانی به رقابت و بازی بپردازند.

فوتبال فانتزی چیست؟
فوتبال فانتزي، نوعی بازی مجازی، ارتباطی و مدیریتی است که در آن هر کاربر، فوتبال را در تیم مجازی خود مدیریت میکند. این بازی به کاربران امكان می دهد تا طبق نظر خود، مانند سرمربی باشگاه یا تیم ملی، بازیکنان خاصی را برای تیم خود انتخاب کنند. کاربران در این نوع بازی می توانند بازیکنان متفاوتی را از تیم های گوناگون حاضر در لیگ، در تیم خود قرار دهند.
تعدادی از بازیکنان شما حکم بازیکن ذخیره را دارند و تنها آن دسته از بازیکنانی که به عنوان بازیکن اصلی (در هر هفته) انتخاب می کنید، براساس عملکرد واقعی شان در زمین بازی، برای شما کسب امتیاز میکنند. در صورتی که از بازیکنان خود رضایت ندارید یا اگر در حین بازی محروم یا مصدوم شوند، می توانید با پرداخت هزینه ای (کسر شدن از امتیازات اندوخته شما) بازیکن جدیدی به جای او وارد تیم خود کنید.

بازی آنلاین با قدمتی طولانی !
بيشتر كاربران گمان میکنند که بازیهای آنلاین در دهه اخیر شکل گرفته است، اما این دسته از بازیها تاریخچه ای طولانی دارند! از سال 1969 این دسته از بازی ها رونمایی شدند و در سال 1972 سرویس بازی های رایانه ای پلاتو برای نخستین بار این امکان را به وجود آورد تا 1000 کاربر به طور همزمان با هم ارتباط برقرار کنند. از آن سال به بعد تعداد زيادي از باز يهاي رايان هاي بر مبناي سيستم پلاتو ساخته شدند. تعدادي از اين بازيهاي چند نفره شامل نسخه هاي اولیه بازيهاي پيشتازان فضا و پايه ساز پرواز بودند.
این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه در سال 1993 شركت کسماي بازی Mega Wars 1 را نخستین بار روی سرویس های رایانه ای عرضه کرد. عرضه این بازی تقریبا تا سال 1998 به طور مستمر ادامه پیدا کرد و توانست رکورد طولانی ترین بازی آنلاین را در آن سال از آن خود کند و بیشترین مخاطب را پیدا کرد.

فوتبال آنلاین در تیم برتر
با وجود قدمت زیاد بازیهای آنلاین در سراسر دنیا، ایرانی ها مدت كوتاهي است که پا به این عرصه گذاشته اند و سایت ها و بازی های گوناگونی به زبان فارسی ساخته اند. از جمله این سایتها (تیم برتر) است که به صورت مجازی فضایی به وجود آورده است تا علاقه مندان فوتبال بتوانند در بازی های لیگ برتر شرکت كنند. با عضویت در این سایت می توانید در کمتر از چند دقیقه تیم فوتبال مورد علاقه خود را بسازید و مربی آن بشوید. برای عضویت در اين سایت، مانند اغلب سایتها، ابتدا باید فرم عضویت پر كنيد و پس از انتخاب نام مناسب برای تیم خود، با بودجه ای که در اختیار شما قرار مي گيرد، می توانید بازیکن بخريد و در لیگ برتر قدم بگذارید. در تیم برتر، مربی مي تواند بازیکنان خود را از هر تیمي انتخاب كند، اما بیش از سه بازیکن از هر تیم نمیتواند خریداری کند. اگر از همین حالا شروع کنید شاید بتوانید در آینده ای نزدیک مربی بنامی شوید! برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با نحوه بازی میتوانید به سایت teambartar.ir مراجعه کنید.

منبع:
ویژه بازی های رایانه ای
نسخه Pdf

*